Farmasi Dr. Cevdet Tuna Aktif Karbon Serisi

SİYAH NOKTALARA VEDA EDERKEN CİLDİNİZDE YEPYENİ BİR GÖRÜNÜM

Cildimizde yağ bezlerinden üretilen açık sarı ve yağlı maddeye sebum adı verilir. Sebumun cildimizde bulunan gözeneklerden atılması beklenir ama aşırı miktarda üretildiğinde gözeneklerin ölü hücre ve kirle dolmasına sebep olur. Bu gözenek tıkanmalarında kapalı olanlara Beyaz nokta, tıkanmanın tam olmadığı ve siyah bir tıkaca sahip açık olanlara ise Siyah nokta denir. İşte bu, sivilcenin başlangıç aşamasıdır. Her siyah nokta sivilce olmaz ama her sivilce bir siyah noktadan oluşur.

Farmasi Siyah Nokta giderici Aktif Karbon Ürünleri
Farmasi Siyah Noktalar için Aktif Karbon Serisi

Burada cilt ve gözenek temizliğine çok önem verilmelidir. Aktif karbon, toprak altında uzun süre kalarak kömürleşmiş doğal kaynakların belirli miktarda ısıya maruz bırakılması ile oluşur. Aktif karbonun gözenekli dokusu mıknatıs gibi davranarak, cilt yüzeyindeki toksin, kir, sebum ve ölü hücre kalıntılarını kendine çeker. Böylece cilt; gözenekleri tıkayan kirden kurtulur. Dr. C. Tuna Aktif Karbon Serisi ürünleri, bu şekilde cildi tahriş etmeden, gözenekleri etkin bir şekilde temizler ve arındırır.

BEYAZ VE SİYAH NOKTALARA KARŞI GÖZENEK BAKIMI

 • Yüz Yıkama Jeli – Ciltte biriken kir, yağ ve toksinleri derinlemesine arındırır. Cildi yenileyip rahatlatır.
 • Serum – Gözenekleri yumuşatarak açar, daha derin gözeneklerdeki kir kalıntılarını, yağları ve biriken ölü hücreleri mıknatıs gibi yüzeye çeker.
 • Maske – Ciltteki yağ, kir, siyah nokta ve ölü hücre kalıntılarını mıknatıs gibi çeker. Cildi derinlemesine temizleyerek, siyah noktaların oluşumunu zamanla azaltmaya yardımcı olur.
 • Tonik – Derinlemesine temizleme işleminden sonra geride kalan inatçı kalıntıları temizler. Genişleyen ve temizlenmiş gözenekleri mineraller bakımdan zenginleştirir. Sıkılaştırır ve küçültür.

  Ad/Soyad (gerekli)

  Cep Telefonu (gerekli)

  İl/İlçe (gerekli)

   Ad/Soyad (gerekli)

   Cep Telefonu (gerekli)

   İl/İlçe (gerekli)